Forum Culinar: Am nevoie de sustinere - Forum Culinar

Salt la continut

• 5 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Am nevoie de sustinere

#1 Useril este offline   raluca elena 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,017
  • Inregistrat: 22-November 09

Postat 13 July 2010 - 09:14 PM

Locuiesc in Cringasi, linga Strandul Dambovita. De vineri seara s-a deschis in incinta strandului un club de noapte. Nu stim daca au autorizatii sau nu, nu au prezentat nici un act la controlul organelor de politie.
Am inceput stringerea de semnaturi in zona rezidentiala afectata, pentru o petitie pe care o vom depune la mai multe institutii ale statului.
Cum nu va pot cere adeziunea la o astfel de petitie, nefiind "atinsi" de problema, va cer ajutorul in alt mod: pe forumul hotnews am deschis un subiect-pamflet in speranta ca problema noastra va avea o cit mai mare acoperire.
Rugamintea pe care o am la voi: daca va solidarizati impotriva nesimtirii globale, a coruptiei la toate nivelurile, a lipsei de responsabilitate generalizata, va rog sa lasati un mesaj in topicul al carui link il voi posta mai jos. Nu trebuie sa va logati pentru a face aceasta. Ajutorul vine prin prisma faptului ca subiectul meu va fi pe pagina 1 site-ului hotnews.ro, cu fiecare raspuns al vostru mai vizibil.

http://forum.hotnews...showtopic=19933

Va multumesc mult!
raluca elena

#2 Useril este offline   vaxile 

• cocalar
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 605
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Locationstau pe-un nor si cint la harpa

Postat 14 July 2010 - 05:02 AM

tu n-ai nevoie de sustinere. tu ai nevoie de o grenada, sau o bomba claymore.

petitiile alea nu fac nimic, itz garantez. singura solutie e distrugerea locului, intr-un fel sau altu'.
knife, poison or estrangulation? choices, choices ...

#3 Useril este offline   Piscotel 

• Hexe online !
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 4,599
  • LocationDin NORD

Postat 14 July 2010 - 06:12 AM

Vezi postareavaxile, la 14 July 2010 - 05:02 AM, a spus:

tu n-ai nevoie de sustinere. tu ai nevoie de o grenada, sau o bomba claymore.

petitiile alea nu fac nimic, itz garantez. singura solutie e distrugerea locului, intr-un fel sau altu'.

Aha,

Yo am dat o anonima,dar si parerea mea e ca trebuie mers cu tunul.Imagine postata
Va invit in casa mea virtuala :
http://povesticulinare.blogspot.com/

#4 Useril este offline   Maya 

• Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,226
  • LocationGermany

Postat 14 July 2010 - 07:21 AM

Adunati si voi un ban,si platiti unu cu grenada,vorba lu' vaxile!Alta sansa nu aveti!
Pot sa-ti cînt un cîntec lung si asemanator!
Lipit de casa mamei a fost cîndva un birt "nefunctional"...cîndva a venit omu cu banu,a dîrîmat tot inclusiv o bucata de zid din casa lui mama,pe care nici nu vroia sa-l repare.A trebuit politie,proces si judecata ca sa-l cîrpeasca.Si-a construit omu un alt birt mixt cu tot cu butic/magazin si Disco!Ei,si de atunci,zilnic,cel putin 12 ore,cu toate ca nu prea este clientela,se aud manele,iar la we disco cu manele la maxim.Fain cînd noaptea la doua,îl simti pe Guta vibrînd prin pat! :scratch:
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#5 Useril este offline   nrares 

• Site Admin
  • PipPipPipPip
  • Grup: Red
  • Postari: 468
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationRO

Postat 14 July 2010 - 08:04 AM

2 boxe mari orientate spre localu cu pricina si o statie de amplificare. Cu acordul vecinilor, cand incepe maneaua, la maxim cu Traviata lui Verdi sau Carmen a lui Bizet. Facut faza asta de 2-3 ori si succesul e garantat.

#6 Useril este offline   vaxile 

• cocalar
  • PipPipPipPip

Postat 14 July 2010 - 08:13 AM

Vezi postareanrares, la 14 July 2010 - 08:04 AM, a spus:

2 boxe mari orientate spre localu cu pricina si o statie de amplificare. Cu acordul vecinilor, cand incepe maneaua, la maxim cu Traviata lui Verdi sau Carmen a lui Bizet. Facut faza asta de 2-3 ori si succesul e garantat.

io am o vecina desupra care cinta la pian. din cind in cind uita ca dupa 8 seara nu mai e voie sa cinte. cum? folosesc coal chamber si "loco"

http://www.youtube.c...feature=related

stii ce misto se aude chestia asta pe cele 7 boxe ale home cinemaului, cam la 1/2 de max (ca nu vreau sa sparg geamurile)?

#7 Useril este offline   raluca elena 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip

Postat 14 July 2010 - 08:49 AM

Ca e tara nimanui, asta o stim cu totii, ca nu rezolv ceva cu petitia mea, asta e probabil si chiar posibil, insa nici planu' cu ak-u nu merge. Ma rog, nu la mine. Cu ce as fi eu mai buna decit nemernicul care a deschis clubul sau cel care l-a autorizat, daca l-a autorizat?

Am sustinerea unui grup mare de familii din zona, am formulat niste plingeri oficiale, sint inscrisa in audienta la primarul de sector si la primarul general, iar cu sprijinul hotnews si copii ale petitiilor depuse pe la celelalte institutii ale statului sper sa intru in atentia mass media.

De aceea va rog sa ma mentineti pe prima pagina a hotnews cu raspunsurile voastre.
raluca elena

#8 Useril este offline   vaxile 

• cocalar
  • PipPipPipPip

Postat 14 July 2010 - 11:03 AM

Vezi postarearaluca elena, la 14 July 2010 - 08:49 AM, a spus:

Ca e tara nimanui, asta o stim cu totii, ca nu rezolv ceva cu petitia mea, asta e probabil si chiar posibil, insa nici planu' cu ak-u nu merge. Ma rog, nu la mine. Cu ce as fi eu mai buna decit nemernicul care a deschis clubul sau cel care l-a autorizat, daca l-a autorizat?

Am sustinerea unui grup mare de familii din zona, am formulat niste plingeri oficiale, sint inscrisa in audienta la primarul de sector si la primarul general, iar cu sprijinul hotnews si copii ale petitiilor depuse pe la celelalte institutii ale statului sper sa intru in atentia mass media.

De aceea va rog sa ma mentineti pe prima pagina a hotnews cu raspunsurile voastre.

tu vrei sa inceteze muzica sau sa faci filosofie? ce conteaza cu ce esti tu mai buna decit aia cu maneaua, daca ii reduci la tacere?

la primar si la opinia publica potz sa ai cita sustinere vrei. primaru' o sa-tz spuna ca el nu a dat autorizatie si ca e de competenta politiei. politia o sa spuna ca nu e treaba lor, ca e treaba primarului. pe forumu'hotzniuz toata lumea o sa te sprijine, din gura desigur. totz o sa spuna ca ai dreptate, manelistii dreaq, etc. plus ca o sa te indrume cum sa faci 101 petitii. problema e ca nu functioneaza.

la politie sau primarie trebuie sa ai pile sau sa dai shpaga. itz spun din experienta super-recenta de acum doo luni. iar daca manele club e tinut de tzagani, politia nu se va baga in veci.

regret, eu la hotzniuz nu ma iscriu pe forum, pentru ca mi-au cenzurat comentarii anti-basescu si antipedele. eu am votat cu basexu si la referendumu' de suspendare, si la aledzerile trecute. da' asta nu insamna ca tre' sa-l pup si-n cur. cind omu' greseste, asta e. iar daca cineva ma cenzureaza ca spun adevaru', poa' sa ma pupe. iar la viitoarele aledzeri o sa votez cu comuistii.

sori pentru paranteza, nu e vina ta. totusi ar trebui sa te gindesti la o solutie mai pragmatica si mai putin filosofica sau morala. altfel o sa astepti pina la iarna sa inceteze muzica.

#9 Useril este offline   raluca elena 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip

Postat 14 July 2010 - 11:15 AM

Nu fac pe mamzela care nu se murdareste pe miini, nici pe lupul moralist. Insa daca e sa se rezolve ceva, cred ca tot pe cale legala se va rezolva, nu cu pumnul. Sigur, nu cred ca m-ar costa foarte tare sa platesc o echipa sa ii bata pe aia din discoteca. Asta ii va opri? NU! Nu as reusi decit sa amplific un conflict care nu se va sfirsi niciodata.

Pentru cine doreste, am facut si o petitie online, o puteti semna aici:

http://www.petitieon...-p61466048.html
raluca elena

#10 Useril este offline   boni 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 3,281
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 14 July 2010 - 02:32 PM

Vezi postareavaxile, la 14 July 2010 - 11:03 AM, a spus:

tu vrei sa inceteze muzica sau sa faci filosofie? ce conteaza cu ce esti tu mai buna decit aia cu maneaua, daca ii reduci la tacere?

conteaza foarte mult. crede-ma!

Vezi postarearaluca elena, la 14 July 2010 - 11:15 AM, a spus:

Nu fac pe mamzela care nu se murdareste pe miini, nici pe lupul moralist. Insa daca e sa se rezolve ceva, cred ca tot pe cale legala se va rezolva, nu cu pumnul. Sigur, nu cred ca m-ar costa foarte tare sa platesc o echipa sa ii bata pe aia din discoteca. Asta ii va opri? NU! Nu as reusi decit sa amplific un conflict care nu se va sfirsi niciodata.

Pentru cine doreste, am facut si o petitie online, o puteti semna aici:

http://www.petitieon...-p61466048.html

raluca, imi place tare cum gandesti :lol:
eu am sa te sustin cat pot, "din gura" ;)

#11 Useril este offline   Uma 

• Soacra de Felix forever
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 2,631
  • LocationMica's world

Postat 14 July 2010 - 02:37 PM

Astea sunt momentele in care nu mi-e dor de tara :lol: Eu cu vecinii care imi cantau toata noaptea am rezolvat cu WAGNER, boxele puse spre peretele lor si eu plecata de acasa. Si CD-ul canta la nesfarsit.
Dupa ce ma rugasem de ei, ii reclamasem si nimic, au venit ei sa ma roage sa nu-i mai chinuiesc. Deh' nu toata lumea gusta WAGNER...
A cat is a friend fur-ever !

#12 Useril este offline   raluca elena 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip

Postat 14 July 2010 - 02:47 PM

Monica, multumesc frumos!

Adevarul este ca societatea in care traim e mult mai bolnava decit realizam... Nu vreau sa alimentez haosul prin actiuni necugetate, ar insemna sa cistig (poate) intr-un mod care nu imi face cinste. Sigur, m-as racori nitel sa stiu ca o iau si ei pe coaja, de ce sa nu recunosc? ... ca asa imi fierbe creierul citeodata de toate grozaviile pe care le intilnesc...... :lol:
raluca elena

#13 Useril este offline   raluca elena 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip

Postat 14 July 2010 - 02:49 PM

Uma, Wagner, ca si grenada, e un fel de a raspunde cu aceesi moneda. Eu vreau sa stiu ca se va face dreptate, dar legal. Si in plus, de unde sa scot eu asa boxe sa iau la decibeli un club de noapte in aer liber? :toothy9;
raluca elena

#14 Useril este offline   laura_lala 

• Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 1,128
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationPortugalia

Postat 14 July 2010 - 02:56 PM

Am semnat in ambele locuri, sper sa ti se faca dreptate. Imi imaginez ce neplacut poate fi sa nu te poti odihni in propria casa. :toothy9; :wasted:

#15 Useril este offline   raluca elena 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip

Postat 14 July 2010 - 02:58 PM

Am vazut :toothy9;
Multumesc frumos!
raluca elena

#16 Useril este offline   milena 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 831
  • Inregistrat: 08-December 09
  • LocationCanada

Postat 14 July 2010 - 04:00 PM

Am semnat si eu. Sper sa se rezolve totul cat mai repede.
Never fake yourself to look perfect, because perfection is never real, and reality is never perfect

#17 Useril este offline   Uma 

• Soacra de Felix forever
  • PipPipPipPip
  • Grup: brown
  • Postari: 2,631
  • LocationMica's world

Postat 14 July 2010 - 04:07 PM

Vezi postarearaluca elena, la 14 July 2010 - 02:49 PM, a spus:

Uma, Wagner, ca si grenada, e un fel de a raspunde cu aceesi moneda. Eu vreau sa stiu ca se va face dreptate, dar legal. Si in plus, de unde sa scot eu asa boxe sa iau la decibeli un club de noapte in aer liber? :toothy9;

Ai perfecta dreptate Ralu! Culmea, mie mi s-a intamplat in Canada. Dudele de langa mine, pusti de bani gata, dormeau ziua si noaptea aveau petreceri. Dormitorul meu dadea spre sufrageria lor.
Am vorbit cu ei de cateva ori-le-am explicat, i-am rugat sa fie decenti. Dupa care i-am reclamat la administratie -administratie care mi-a recomandat sa chem politia. Am facut-o si pe asta, la ora 12 noaptea. Au incetat pentru o zi.
Dupa care am luat-o de la capat.
Culmea e ca dupa Wagner au incetat - si eu sunt de parere ca incercam caile decente si legale..dar cand nu mai judeci de oboseala (si lucrez cu cifre, nu pot sa dorm pe mine) atunci, imi pare rau, dar le-am dat sa vada cum e sa asculte muzica cand dorm.
Am avut si un rus care la 12 noaptea canta Katiusha de se zdranganeau geamurile -si pe el l-am rugat decent sa inceteze (si tot el m-a injurat, numai ca eu nu ma las impresionata) L-am reclamat a doua zi si din fericire au fost si altii deranjati asa ca a zburat repede.
Deci repet, cred in a rezolva o problema decent. Dar sunt si momente in care imi ies din pepeni...
A cat is a friend fur-ever !

#18 Useril este offline   stella 

• Ambasadoarea artistilor culinari
  • PipPipPipPip
  • Postari: 7,714
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 14 July 2010 - 08:47 PM

am scris si eu Ralu. penibil asa ceva .

#19 Useril este offline   raluca elena 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip