Forum Culinar: La hanul "Arta culinara" - Forum Culinar

Salt la continut

• 2036 Pagini +
  • « Prima
  • 2034
  • 2035
  • 2036
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

La hanul "Arta culinara" Loc de intilneala virtuala,servim di tăti pentru tăţî

#40701 Useril este offline   dragos 

• Ratatouille
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,595
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationTarile de Jos

Postat 10 October 2018 - 11:08 PM

Vezi postareaGeany, la 10 October 2018 - 06:53 AM, a spus:

Da!, Dragos ,superba piesa! :wub:

Dex' la noi dupa ce zilele trecute dimineata fusesera doar 1-2 grade ,acum pare chiar caldut si bine https://www.meteoblu...C3%A2nia_685948,dar nici vorba de caldura care e la tine :sad3: nu te invidiez deloc din punctul asta de vedere,pe mine caldurile alea ma termina psihic,ma fac de nu mai sunt buna de nimic si nu-mi mai arde de nimic!Brrr!!! bine ca au trecut...sper!( ca dupa cum e clima asta nu m-ar mai mira nimic)

Cat am avut noi perioada de calduri is soare, io am stat in casa si in curte si in piscina in pielea goala de tot. Cand trebuia sa ma duc undeva, in afara casei, si trebuia sa ma imbrac, ma simteam ciudat cu haine pe mine. Pot spune ca m-am bronzat fara urme ;)
"Pamantul s-ar fi dus, hainul,
De-a berbeleacul, vorba ceea,
De n-ar fi fost pe lume vinul,
Tutunul, dracul si femeia!"

#40702 Useril este offline   Geany 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 13,735
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 11 October 2018 - 06:29 AM

Vezi postareadragos, la 10 October 2018 - 11:08 PM, a spus:

Vezi postareaGeany, la 10 October 2018 - 06:53 AM, a spus:

Da!, Dragos ,superba piesa! :wub:

Dex' la noi dupa ce zilele trecute dimineata fusesera doar 1-2 grade ,acum pare chiar caldut si bine https://www.meteoblu...C3%A2nia_685948,dar nici vorba de caldura care e la tine :sad3: nu te invidiez deloc din punctul asta de vedere,pe mine caldurile alea ma termina psihic,ma fac de nu mai sunt buna de nimic si nu-mi mai arde de nimic!Brrr!!! bine ca au trecut...sper!( ca dupa cum e clima asta nu m-ar mai mira nimic)

Cat am avut noi perioada de calduri is soare, io am stat in casa si in curte si in piscina in pielea goala de tot. Cand trebuia sa ma duc undeva, in afara casei, si trebuia sa ma imbrac, ma simteam ciudat cu haine pe mine. Pot spune ca m-am bronzat fara urme ;)

Eh! asa ie' bre' unii mai norocosi,ce sa-i faci?! :lol: tare asta,sa te simti ciudat cu haine pe tine! la iernile grele care sunt pe la noi pe aici prin nord,probabil te-ai fi simtit ca un eschimos,sau ca un explorator al polului ! =))

#40703 Useril este offline   any_annette 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 6,841
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 13 October 2018 - 11:35 AM

Geany, eu ti-am mai spus si ma repet...ador sa te citesc.
Ziua buna tuturor..

Ps. am intrat zilele trecute aici, sa vomit nu alta, poza aceea de pe pagina precedenta nu isi are locul aici cred...imi place totusi ca nimeni nu zice nimic...

#40704 Useril este offline   Geany 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 13,735
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 13 October 2018 - 11:40 AM

Vezi postareaany_annette, la 13 October 2018 - 11:35 AM, a spus:

Ziua buna tuturor..

Ps. am intrat zilele trecute aici, sa vomit nu alta, poza aceea de pe pagina precedenta nu isi are locul aici cred...imi place totusi ca nimeni nu zice nimic...

Buna! Anutz'! te pup si eu! dar despre ce poza vb.?!

Aaa!! scuze era cu 2 pagini in urma,abea acum am vazut si eu logata fiind si m-am prins,,,scuze...chiar nu o vazusem!

Hi hi hi! daca tot am editat vreu sa spun ,ca azi voiam sa fac lasagnia,ca luasem foi de la lidl,dar Ale' e putin racit(nimik grav, nasucul,un stranut - 2 un tusit- 2,il doare putin in gat dar atat ,nimic grav) si el a spus ,ca vrea supita calda ca asta e buna la raceala...hi hi hi! f. matur din partea lui,ca el e inebunit dupa pizza si lasagnia,ca si Garfild spune el...si am facut o supita buna de pui,si-mi venea in minte gluma aceea<''esti racit puisor?!''...''sa-ti faca mama o supita buna de pui?!''...la care puiul din ograda>''hai bashti' da' de nurofen nu ai auzit cucoana ?!'' :mad: .. =)) ...asa si noi ,si i-am facut supita servita asa,mie in supa de pui calda imi place sa le pun usturoi maruntit din cutit,si servita alaturi de paine prajita cu cascaval topicios deasupra(feliile de paine parjite in prajitorul de paine si apoi pus cascaval deasupra si mai dat 20 de sec la microunde sa se topeasca ,cascavalul) e bestiala asa supa de pui nu mai e fada,cu usturoiul si painea prajita cu braza topiciasa deasupra e un deliciu in opinia noastra si atunci banala supa de raceala devine un adevarat rasfat...hi hi hi! v-am plictisit destul,pot sa scriu folile' toane' pana si despre o banala supa de pui ,daca ma incordez putin =)) =))

Aceasta postare a fost editata de Geany: 13 October 2018 - 12:00 PM

#40705 Useril este offline   Foxyy 

• Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 13,823
  • Inregistrat: 24-November 09

Postat Astazi, 12:05 PM

Vezi postareaany_annette, la 13 October 2018 - 11:35 AM, a spus:

Ziua buna tuturor..

Ce poza????? 😳 😳

Arata acest topic

• 2036 Pagini +
  • « Prima
  • 2034
  • 2035
  • 2036
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Parteneri: Creare site de prezentare Creare site responsive Creare site