Forum Culinar: La hanul "Arta culinara" - Forum Culinar

Salt la continut

• 2039 Pagini +
  • « Prima
  • 2037
  • 2038
  • 2039
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

La hanul "Arta culinara" Loc de intilneala virtuala,servim di tăti pentru tăţî

#40761 Useril este offline   bristena 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,003
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 19 November 2018 - 01:29 PM

Ce frumos! Si la Cluj ninge ca-n povesti
fiica dacilor

#40762 Useril este offline   Geany 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 13,804
  • Inregistrat: 08-December 09

Postat 19 November 2018 - 01:29 PM

Daa!! e bucuria copiilor mai mult,noi astia mai bratrani' mai putin,ma strange in spate cand ma gandesc ce fleoscaraie se va face ca pamantul inca nu e inghetat nu a fost ger asa ca asta nu tine,dar tot e frumos :105:

#40763 Useril este offline   bristena 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 1,003
  • Inregistrat: 26-November 09

Postat 19 November 2018 - 02:23 PM

Pentru un moment iti da o senzatie de liniste, pace, fericire (mie, cel putin, asta imi inspira)
fiica dacilor

#40764 Useril este offline   Geany 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip

Postat 19 November 2018 - 02:33 PM

Idem si la mine ...in + o doza de somn si de lene =))

P.s Edit >La noi prognoza meteo arata asa deci e destul de serioasa !! http://www.meteoblue..._romania_685948 :71:

Aceasta postare a fost editata de Geany: 19 November 2018 - 02:37 PM

#40765 Useril este offline   verber 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,829
  • LocationFRO

Postat Ieri, 11:27 AM

Ma enerveaza" vestele galbene" care blocheaza circulatia si noaptea taie copacii din parcuri si le da foc ca sa se incalzeasca.Basca niste cauciucuri.Mostenirea pe care o vor lasa nepotilor lor va fi o planeta prea calda incandescenta.Da noi sa traim bine ACUM!
Tara instabila cu creerase galbene ce se lasa manipulate.

#40766 Useril este offline   Geany 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip

Postat Ieri, 01:09 PM

Eu locuiesc de 15 ani in zona Narcisa din Bacau,si daca ies la cumparaturi,indiferent de ora,nu pot, la semafor sa nu ma ''impiedic'' de camioane cu remorca plina ochi cu trunchiuri de copac,o iau pe varianta,fie spre iesirea din oras fie spre intrare,si ma uit mereu lung dupa ele,atata amar de lemn ,unde s-o duce? de unde o veni? ...vazusem mai demult un articol in care scria ca Austria isi protejeaza padurile dar importa lemn la greu din Romania ,si atunci de ce sa ne mai miram de fenomene extreme,inundatii,viituri,care iau case si nenorocesc mii de oameni in fiecare an...Din pacate ne meritam soarta ,ca pana la urma ''cum iti asterni ,asa dormi'' :sad3: ...sau cel putin asta e opinia mea :sad4:

Aceasta postare a fost editata de Geany: Ieri, 01:44 PM

#40767 Useril este offline   Geany 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip

Postat Ieri, 02:10 PM

Un mic exemplu,dar daca veti cauta e plin netul...http://stirileprotv....i-partea-2.html

Citatul la care ma refer dau copy si paste face parte din articolul de pe stirile protv ,din linkul pe care l-am pus '' In Austria, de exemplu, 47% din suprafata tarii este acoperita de paduri. Acolo insa, de secole, legea e lege. Austriecii importa milioane de metri cubi de lemn, mare parte din Romania, care isi da padurile fara sa stea prea mult pe ganduri. In plus, in Austria padurea se vinde doar austriecilor si doar in cazuri de execeptie strainilor, asta insa dupa ce sunt verificati la sange.''...deci ce mai e de spus?! :sad3:

Aceasta postare a fost editata de Geany: Ieri, 02:14 PM

#40768 Useril este offline   verber 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 2,829
  • LocationFRO

Postat Ieri, 02:29 PM

Vezi postareaGeany, la 20 November 2018 - 01:09 PM, a spus:

Eu locuiesc de 15 ani in zona Narcisa din Bacau,si daca ies la cumparaturi,indiferent de ora,nu pot, la semafor sa nu ma ''impiedic'' de camioane cu remorca plina ochi cu trunchiuri de copac,o iau pe varianta,fie spre iesirea din oras fie spre intrare,si ma uit mereu lung dupa ele,atata amar de lemn ,unde s-o duce? de unde o veni? ...vazusem mai demult un articol in care scria ca Austria isi protejeaza padurile dar importa lemn la greu din Romania ,si atunci de ce sa ne mai miram de fenomene extreme,inundatii,viituri,care iau case si nenorocesc mii de oameni in fiecare an...Din pacate ne meritam soarta ,ca pana la urma ''cum iti asterni ,asa dormi'' :sad3: ...sau cel putin asta e opinia mea :sad4:

Geanny nu stiu ce sa mai zic cu situatia din RO
Eu vin stau cit stau si plec....nici aici nu ma uit la televiziunea ro deci nu stiu nu comentez
Sigur ma doare ce se intimpla in RO.s A SCHIMBAT TOTUL INCLUSIV CARACTERELE
Eu ziceam de insurectii astia francezi care si au pus o vesta galbena si care noaptea taie copacii din parcuri ca sa se incalzeasca...ei au un amalgan de doleante,ma rog aici fiecare e liber sa si exprime nemulltumirea
Se blocheaza camioanele si uite eu imi astept pachetul comandat...poate poate cindva va aparea.Ce porcarie!

Arata acest topic

• 2039 Pagini +
  • « Prima
  • 2037
  • 2038
  • 2039
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Parteneri: Creare site de prezentare Creare site responsive Creare site