Forum Culinar: Coana Mita, biciclista - Forum Culinar

Salt la continut

• 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Coana Mita, biciclista

#1 Useril este offline   Ioana 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,592
  • Inregistrat: 22-December 09

Postat 29 March 2012 - 10:11 AM

Vezi postareaboni, la 29 March 2012 - 09:28 AM, a spus:

'neata. la noi e soare acum, cu toate ca era ud pe jos dimineata.

jurnal de bicicleta: inca am nevoie de manusi dimineata, dar nu ma plang. ma bucur ca am traseu bun si aer curat. azi n-a mai fost asa de greu :floare:
jurnal de copila tunsa: e incantata de freza cea noua si de timpul scutit dimineata. Imagine postata

Boni, sa-i fie de bine fetei noua tunsoare.Pe vremea cnad mergeam cu bici spre scoala, aveam tot timpul manusi speciale la mine(bine eu ma echipasem cu sea moale extra peste cea normala, iar cand ieseam la plimbare mai lunga aveam pantaloni speciali cu " fund").Un sfat, mai tarziu or sa inceapa muscultele, ar fi bine sa-ti pui ochelari.Eu In poza asta aveam unii de negrii ca era soare,dar pt dimineata sau spre inserat schimb lentilele cu unele galbene.Ajuta f mult.eu m-am lecuit de cand mi-a intrat o musculita in ochi
Fisier atasat  bici.jpg (234.93K)
Number of downloads: 2
"Fine art is that in which the hand, the head, and the heart of men toghether"

Acasa la mine

#2 Useril este offline   boni 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,421
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 29 March 2012 - 10:23 AM

Ioana, foarte binevenite sunt sfaturile tale. multumesc Imagine postata
sapca am, manusi am (deocamdata normale, ca le folosesc din cauza frigului), ochelari de soare am, da' nu m-am gandit la ei ca o protectie... sa stii ca va fi nu numai pentru musculite, ci si de vant. trebuie neaparat sa imi caut din cei de care zici tu. ca acum 2 zile mi-a intrat in ochi nisip sau ceva purtat de vant si e destul de neplacut...
cu fundul stau deocamdata bine :floare: simt saua dar nu ma doare inca fundul Imagine postata sper sa nu fie nevoie de ceva echipament special ca am doar vre-o 20 minute de mers pe drum si am probat mai multe biciclete pana sa o cumpar pe asta. pe asta am stat bine de cum m-am suit in sa.

tre' sa-mi fac si eu o poza sa ma mandresc pe la artisti cu mine pe toacla :hug:

#3 Useril este offline   sorinadaniela 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 3,694
  • LocationVicenza (Italia)

Postat 29 March 2012 - 10:24 AM

Vezi postareaIoana, la 29 March 2012 - 10:11 AM, a spus:

Pe vremea cnad mergeam cu bici spre scoala, aveam tot timpul manusi speciale la mine(bine eu ma echipasem cu sea moale extra peste cea normala, iar cand ieseam la plimbare mai lunga aveam pantaloni speciali cu " fund").Un sfat, mai tarziu or sa inceapa muscultele, ar fi bine sa-ti pui ochelari.Eu In poza asta aveam unii de negrii ca era soare,dar pt dimineata sau spre inserat schimb lentilele cu unele galbene.Ajuta f mult.eu m-am lecuit de cand mi-a intrat o musculita in ochi

Da, da, ai mare dreptate! Si a mea sa mi-a schimbat-o soata, am una moaaaleee acum. O minunatie!
Eu fara ochelari sunt ca fara maini in mod normal, dapa-i pe bici. Sunt chioara de la soare si, bine-inteles, musculite.
Ce bine-ti sta!
Sorina

#4 Useril este offline   moatza 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 7,061
  • Locationtot aici

Postat 29 March 2012 - 10:30 AM

poate n-ar fi rau sa deschideti un topic cu Coana Mitza biciclista si sa spuneti acolo toate secretele pedalatului. Poate mai atrageti si pe altii...

Eu am avut bicicleta da' a dat-o omu' unui meserias la schimb pe niste jante de masina. O am pe-a lu' fi-miu, oare poate merge pe ea si-o dama? :floare: bine, nu ca sa ma duc la serviciu...ce-ar rade aia sa ma vada cu bicicleta cum urc pana la 3!!! da' la mine-n targ nici n-ai un' sa te dai cu bicla.

#5 Useril este offline   Foxyy 

• Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09

Postat 29 March 2012 - 10:33 AM

Vezi postareamoatza, la 29 March 2012 - 10:30 AM, a spus:

poate n-ar fi rau sa deschideti un topic cu Coana Mitza biciclista si sa spuneti acolo toate secretele pedalatului. Poate mai atrageti si pe altii...

Eu am avut bicicleta da' a dat-o omu' unui meserias la schimb pe niste jante de masina. O am pe-a lu' fi-miu, oare poate merge pe ea si-o dama? :floare: bine, nu ca sa ma duc la serviciu...ce-ar rade aia sa ma vada cu bicicleta cum urc pana la 3!!! da' la mine-n targ nici n-ai un' sa te dai cu bicla.

Acu' depinde cat de sus e bara si cat de comod ti-e tie s-o folosesti. In momentul in care pui frana / opresti, ajungi cu piciorul pe pamant? Daca nu, e mai tragic....
Eu am luat toacle cu bara pe mijloc, nu m-a incomodat nicicand. Bine..... eu am si cracanele ceva mai lungi ca ale tale... :hug:

#6 Useril este offline   Ioana 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip

Postat 29 March 2012 - 11:29 AM

Vezi postareaboni, la 29 March 2012 - 10:23 AM, a spus:

Ioana, foarte binevenite sunt sfaturile tale. multumesc Imagine postata
sapca am, manusi am (deocamdata normale, ca le folosesc din cauza frigului), ochelari de soare am, da' nu m-am gandit la ei ca o protectie... sa stii ca va fi nu numai pentru musculite, ci si de vant. trebuie neaparat sa imi caut din cei de care zici tu. ca acum 2 zile mi-a intrat in ochi nisip sau ceva purtat de vant si e destul de neplacut...
cu fundul stau deocamdata bine :hug: simt saua dar nu ma doare inca fundul Imagine postata sper sa nu fie nevoie de ceva echipament special ca am doar vre-o 20 minute de mers pe drum si am probat mai multe biciclete pana sa o cumpar pe asta. pe asta am stat bine de cum m-am suit in sa.

tre' sa-mi fac si eu o poza sa ma mandresc pe la artisti cu mine pe toacla :D

Boni,daca la Sibiu este Lidl, urmareste ca ei mai au promotii cu produse pt biciclete,de la casti, sei (asa se spune?) cu gel sa pui peste seaua normala, ochelari speciali(sunt cei care ii am eu in poza si vin cu 3 tipuri de lentile: negre, galbene si albastre),manusi.
Eu acum as vrea o bicicleta de oras, cum are Maya, a mea este din cea sport .

Vezi postareasorinadaniela, la 29 March 2012 - 10:24 AM, a spus:

Da, da, ai mare dreptate! Si a mea sa mi-a schimbat-o soata, am una moaaaleee acum. O minunatie!
Eu fara ochelari sunt ca fara maini in mod normal, dapa-i pe bici. Sunt chioara de la soare si, bine-inteles, musculite.
Ce bine-ti sta!

Da, nici eu nu pot fara ochelari si cand conduc sunt moarta fara, intotdeauna am in masina cate 2 perechi, in genti la fel.E tragedie cand doamne fereste mi-am uitat ochelarii acasa.

Acum ca s-a mai incalzittb sa-mi scot si eu bicicloanta din garaj,desi e gimnastica curata sa merg pe la mine prin zona cu ea ca sunt cocotata in varf de deal,ultima data cand am iesit am crezut ca nu mai ajung acasa, 5 km numai pe dealuri :floare:

Acasa la mine

#7 Useril este offline   Giorgiana 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: yellow
  • Postari: 4,400
  • LocationBucuresti

Postat 29 March 2012 - 11:52 AM

Vezi postareaFoxyy, la 29 March 2012 - 10:33 AM, a spus:

Acu' depinde cat de sus e bara si cat de comod ti-e tie s-o folosesti. In momentul in care pui frana / opresti, ajungi cu piciorul pe pamant? Daca nu, e mai tragic....
Eu am luat toacle cu bara pe mijloc, nu m-a incomodat nicicand. Bine..... eu am si cracanele ceva mai lungi ca ale tale... :thumleft:

Mie imi spui ce tragic este?! Am patit-o odata, am uitat de bara complet, nu era bicicleta mea si cand am oprit si am vrut sa ma dau jos s-a intamplat tragedia, asa m-a durut de tare ca mi-au dat lacrimile si am constatat dupa aceea ca am facut si rana. Asa ca, grija mare, spune Stan patitu!
Eu ador sa merg cu bicicleta, numai ca vechitura mea de Pegasus nu mai poate fi reparata si am mai mers cu a lui cupilu, dar asta care o are acum nu ma descurc cu ea, asa ca astept cuminte si eu o bicicleta, dar nu a venit inca.
M-am mai plimbat prin Herastrau cu de alea de inchiriat, de pedaleaza doi sau am stat la coada la acelea care sunt in programul special de mers cu bicicleta.
Ioana, iti sade tare bine pe toacla!
Boni, te astept cu poza!
GEORGIA

#8 Useril este offline   boni 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • LocationSibiu

Postat 29 March 2012 - 12:12 PM

Vezi postareaIoana, la 29 March 2012 - 11:29 AM, a spus:

Boni,daca la Sibiu este Lidl, urmareste ca ei mai au promotii cu produse pt biciclete,de la casti, sei (asa se spune?) cu gel sa pui peste seaua normala, ochelari speciali(sunt cei care ii am eu in poza si vin cu 3 tipuri de lentile: negre, galbene si albastre),manusi.
Eu acum as vrea o bicicleta de oras, cum are Maya, a mea este din cea sport .

Acum ca s-a mai incalzittb sa-mi scot si eu bicicloanta din garaj,desi e gimnastica curata sa merg pe la mine prin zona cu ea ca sunt cocotata in varf de deal,ultima data cand am iesit am crezut ca nu mai ajung acasa, 5 km numai pe dealuri :pupic:

da, avem Lidl de ceva vreme. s-au transformat fostele magazine Plus. am sa fiu atenta.

chiar ca ar fi buna ideea unui topic biciclos. fiind la inceput sunt tare folositoare orice sfaturi, iar aici s-ar putea pierde.
putem sa rugam pe cineva sa adune posturile cu pricina intr-un topic nou? :thumleft:

#9 Useril este offline   Foxyy 

• Moderator

Postat 29 March 2012 - 12:23 PM

Vezi postareaboni, la 29 March 2012 - 12:12 PM, a spus:

putem sa rugam pe cineva sa adune posturile cu pricina intr-un topic nou? :pupic:

Gata, am mutat postarile de la han, aici. Daca aveti ceva idei legate de titlu, va ascult! :thumleft:

#10 Useril este offline   boni 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • LocationSibiu

Postat 29 March 2012 - 12:25 PM

sar'na Foxule. aici putem pedala mai bine Imagine postata

#11 Useril este offline   any_annette 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 7,878
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 29 March 2012 - 12:41 PM

Io-te ia ce fata sportiva acolo!
Ioana eu pe bicla din asta nu pot sa merg absolut deloc! Numai din aia de oras imi place :thumleft: !

#12 Useril este offline   moatza 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Locationtot aici

Postat 29 March 2012 - 12:43 PM

Eu am luat toacle cu bara pe mijloc, nu m-a incomodat nicicand. Bine..... eu am si cracanele ceva mai lungi ca ale tale... :thumleft:

am sa-ncerc! bicicleta-i meseriasa, are tot felul de pinioane si frane, cauciucuri groase...
am vazut si la noi bicicleta de care ne-a aratat Lori, si rosii si albe. sunt scumpe rau!

#13 Useril este offline   moatza 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Locationtot aici

Postat 29 March 2012 - 12:44 PM

Vezi postareaany_annette, la 29 March 2012 - 12:41 PM, a spus:

Ioana eu pe bicla din asta nu pot sa merg absolut deloc! Numai din aia de oras imi place :thumleft: !

si-oi vrea si cu 3 roti te pomenesti? :pupic:

#14 Useril este offline   Giorgiana 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • LocationBucuresti

Postat 29 March 2012 - 12:45 PM

O, topic nou cu tema: toacla noastra cea iubita! :thumleft:

Si batrana mea Pegasus, care acum din pacate nu mai poate fi reparata. (scuzati una din poze, care este cam sexy, aici implinisem 10 ani):

Fisier atasat  post-17284-1206463777_thumb.jpg (17.17K)
Number of downloads: 1
GEORGIA

#15 Useril este offline   Giorgiana 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • LocationBucuresti

Postat 29 March 2012 - 12:48 PM

Vezi postareamoatza, la 29 March 2012 - 12:43 PM, a spus:

am sa-ncerc! bicicleta-i meseriasa, are tot felul de pinioane si frane, cauciucuri groase...
am vazut si la noi bicicleta de care ne-a aratat Lori, si rosii si albe. sunt scumpe rau!

Foarte scumpe, a lui Alex este Mountain Bike BMX de aproape 3000 de RON, a muncit tac-su o luna intreaga la un magazin de biciclete ca sa-l modernizeze si in loc de bani a preferat bicicleta.
GEORGIA

#16 Useril este offline   any_annette 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Postari: 7,878
  • Inregistrat: 23-November 09

Postat 29 March 2012 - 12:52 PM

Vezi postareamoatza, la 29 March 2012 - 12:44 PM, a spus:

Vezi postareaany_annette, la 29 March 2012 - 12:41 PM, a spus:

si-oi vrea si cu 3 roti te pomenesti? :pupic:

:sad3: Nu domle, e mai comoda seaua si nici nu stau asa gheboasa !

#17 Useril este offline   Foxyy 

• Moderator

Postat 29 March 2012 - 12:57 PM

Vezi postareamoatza, la 29 March 2012 - 12:43 PM, a spus:

Inseamna ca-i Mountain Bike. S-ar putea sa fie bunicica si pentru tine.... Daca nu, pui roti mai mici in diametru, ca s-o scazi macar un pic in inaltime. :pupic:

#18 Useril este offline   Ioana 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip

Postat 29 March 2012 - 01:09 PM

Boni, trebuie urmarit, eu sunt multumita de produsele celor de la Lidl(cele pt biciclete).Cand am sa am timp, am sa fac poza la seaua mea extra.In mod normal bicicleta mea are oricum sea cu gel,da eu am mai vrut una peste :thumleft:)

Any, e intr-adevar mai incomod cu asta ca stai cocarjata,da pe vremea cand le-am luat am vrut din astea sport amandoi.
A fost un mare hai cand le-am luat, nu ma mai suisem pe bicicleta de ceva timp si m-a scos al meu la o plimbare de vreo 10 km :pupic:)
Eu mi-am atasat la a mea cos de cumparaturi, e cam incomod, intr-un fel de aceea si vreau una normala de oras sa am cos si in spate si in fate,desi acum nu prea mai am unde merge la cumparaturi cu ea ca la mine-n sat n-am decat un magazinas, unul mai mare e la vreo 7 km unde am si farmacie si bacanie.asa ca o sa raman la cea sport.

Georgiana, mi-ai adus aminte de Pegasul meu si cum am invatat singura sa merg ca nimeni nu avea timp si chef sa ma invete.Era un Pegas galben cu sea lunga si neagra.Cat l-am indragit.

Acasa la mine

#19 Useril este offline   Giorgiana 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • LocationBucuresti

Postat 29 March 2012 - 01:11 PM

Vezi postareaIoana, la 29 March 2012 - 01:09 PM, a spus:

Georgiana, mi-ai adus aminte de Pegasul meu si cum am invatat singura sa merg ca nimeni nu avea timp si chef sa ma invete.Era un Pegas galben cu sea lunga si neagra.Cat l-am indragit.

Al meu este verde si cu sea scurta, din acela care se strange. Dar daca nu mai poate fi reparat! :thumleft:
GEORGIA

#20 Useril este offline   moatza 

• Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Locationtot aici

Postat 29 March 2012 - 01:29 PM

Vezi postareaFoxyy, la 29 March 2012 - 12:57 PM, a spus:

Inseamna ca-i Mountain Bike. S-ar putea sa fie bunicica si pentru tine.... Daca nu, pui roti mai mici in diametru, ca s-o scazi macar un pic in inaltime. :scratch:

da, de-asta-i! uitasem!

si pegasul meu tot verde brotacel era si cu sa mica. mama, ce trante-am mai luat cu ea!

Arata acest topic

• 4 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Parteneri: Creare site de prezentare Creare site responsive Creare site